Do naší stáje červených koní přijel zcela nový koník, tentokrát s automatickou převodovkou. Opět jsme zůstali věrni naší mateřské značce Suzuki Swift ze SIMCARU Fryšták a naším dvorním designerům – Rallye desingu Vytvořili jsme společně líbivý, lehce ovladatelný vůz, který si jistě najde své příznivce.

Sázíme na to, že vozy s automatem si rychle klestí cestu před dosud tradičně propagovanými a užívanými vozy s manuální převodovkou. Téměř každý, kdo zkusil jízdu v automatu, nám dá za pravdu, že už by neměnil.

Vozidla s automatickou převodovkou jsou vhodná pro ty, kteří nechtějí řadit nebo nemají pro řazení cit a chtějí si užívat komfort při jízdě. Jsou vhodná pro invalidy. Vozidla s automatickou převodovkou jsou cenově dostupná a spotřebou srovnatelná s vozidly s manuální převodovkou. Jejich pořizovací cena se pohybuje na úrovni ceny vozidel s  dieselovými motory. I ti, kteří nejsou zdatnými řidiči lehce zvládnou jejich ovládání. Vozidla nemají spojkový pedál, a tak jednou nohou řidič ovládá plyn nebo brzdu, nemusí mít strach z rozjezdů. Auto s automatickou převodovkou prakticky nikdy nemůže zhasnout nebo couvat při rozjezdu do kopce. Řidič pouze voličem nastaví jízdu vpřed nebo vzad a o další řazení se postará automat.